Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „
Konferencja pod hasłem Ewolucja w terapii pacjentów z nowotworami układu pokarmowego” zgromadziła specjalistów wielu dziedzin  chirurgów, gastroenterologów, onkologów klinicznych, radiologów, dietetyków oraz koordynatorów opieki. Wspólnie omawialiśmy najnowsze standardy leczenia oraz kierunki rozwoju terapii nowotworów przewodu pokarmowego.
Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Ilonę Hibner – Dyrektor Departamentu Oceny Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia, z którą rozmawialiśmy m.in. o realizacji inwestycji w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) oraz dalszym rozwoju nowoczesnej opieki onkologicznej.
Podczas wydarzenia poruszono m.in. tematy:
- koordynowanej opieki onkologicznej i pracy zespołu wielodyscyplinarnego inwestycji w onkologię w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO)
- roli mikrobioty i nowoczesnej diagnostyki w leczeniu pacjentów
- współczesnych technik chirurgicznych, w tym chirurgii robotycznej
- leczenia skojarzonego raka odbytnicy i strategii oszczędzania narządu
- nowoczesnych terapii systemowych i immunoterapii
- znaczenia rehabilitacji, żywienia i opieki okołoperacyjnej
Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji najnowszych badań oraz dyskusji nad dalszym rozwojem kompleksowej opieki nad pacjentami onkologicznymi. Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za obecność, inspirujące wystąpienia i wartościowe dyskusje .
Do zobaczenia podczas kolejnej edycji.
 
1
 
2
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.