Kolejne warsztaty edukacyjne za nami. Z okazji miesiąca świadomości raka jelita grubego uczniowie z Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne w Białymstoku wzięli udział w spotkaniu poświęconym zdrowiu i codziennym nawykom.
Dzieci poznawały zasady zbilansowanej diety tworzyły piramidę żywieniową i wspólnie odkrywały, co warto mieć na talerzu każdego dnia. Nie zabrakło też ruchu pokazaliśmy, że aktywność fizyczna może być nie tylko zdrowa, ale i pełna radości. Dzieci zadawały pytania i rozmowy, dzięki czemu mogli lepiej zrozumieć, jak dbać o swoje zdrowie już od najmłodszych lat. Dużo radości wywołała wizyta maskotki ONKUSIA, która dodała wydarzeniu wyjątkowo przyjaznej atmosfery.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało przekąski od Mlekovity. W podziękowaniu otrzymaliśmy ręcznie robione serduszko z pięknym motywem maków.
O zdrowiu można mówić z dziećmi w sposób ciekawy i pełen dobrej zabawy.

